Domů / Zprávy z regionů / Video: Policie už přitvrzuje. Za utajený večírek v Praze padly vysoké pokuty

Video: Policie už přitvrzuje. Za utajený večírek v Praze padly vysoké pokuty

Pražští policisté při kontrolách opatření zavedených kvůli šíření koronaviru objevili ve Vodičkově ulici v centru hlavního města restauraci, která měla otevřeno po zavírací době v osm večer a bylo v ní několik desítek hostů. Policie rozdala 21 pokut lidem, kteří neměli roušky. Zadržela také muže kvůli drogám. Provozovateli podniku hrozí nyní pokuta až tři miliony korun.

Policisté v Praze objevili restauraci otevřenou po zavírací době | Video: Policie ČR

Obsluha restaurace podle Daňka v nařízené zavírací době zamykala hlavní vchod a hosty přesunula do zadní části sklepních prostor, kde mohli nadále pokračovat v zábavě a v pití alkoholu. Zákazníky personál z podniku vyváděl zadním vchodem. „Tímto zadním vchodem se policisté do restaurace dostali a zjistili, že se tam nachází 35 osob, které tam nesmějí být, pijí alkohol a nedodržují mimořádná nařízení,“ uvedl mluvčí.

Policisté uložili 21 lidem pokuty za 11 000 korun kvůli nezakrytému nosu a ústům. „V šesti případech zjistili neoprávněné přechovávání drog a na jednoho muže byl vydán příkaz k zatčení pro drogovou trestnou činnost,“ doplnil Daněk. Provozovatele podniku podle něj oznámili správnímu orgánu.

Policisté budou dodržování opatření nyní také více kontrolovat. „Nyní již není prostor k benevolenci a policisté přejdou k razantnějším způsobům řešení, což je například ukládání pokut v příkazním řízení. Toto se bude týkat hlavně chronických odmítačů nařízení a těch, kteří je porušují úmyslně,“ prohlásil Daněk.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Císařský ostrov s Trojou opět propojila lávka, tři roky po pádu původní konstrukce

V hlavní městě byla v pátek otevřena lávka mezi Císařským ostrovem a Trojou, která nahradila …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *