Domů / Počasí / Pátek a sobota proprší, teploty klesnou i k pěti stupňům. Příští týden se oteplí

Pátek a sobota proprší, teploty klesnou i k pěti stupňům. Příští týden se oteplí

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno s občasným deštěm, srážek ale bude během dne ubývat. Nejvyšší denní teploty by se měly pohybovat mezi 9 a 13 stupni Celsia, na horách pak kolem 4.

V pátek bude obloha převážně zatažená. Obyvatelé celého Česka musí počítat s občasným deštěm, v jihovýchodní polovině území pak budou srážky trvalejší. V polohách nad 1000 metrů může i nasněžit. Celkově se ochladí, teploty vystoupají pouze k 5 až 9 stupňům, v Čechách ojediněle až k 11.

Zataženo bude také v sobotu. Vydrží občasné srážky, těch bude ale postupně společně s oblačností ubývat a večer může být v Čechách i polojasno. Teploty se přes den vyšplhají až 10 stupňům a neměly by klesnout pod 6 stupňů.

Neděle by se měla obejít bez výraznějších srážek, jen ojediněle se mohou vyskytnout přeháňky, v polohách nad 1000 metrů sněhové. Ráno ale musí lidé počítat s četnými přízemními mrazíky. Obloha bude převážně oblačná, teploty se budou pohybovat mezi 7 a 11 stupni.

Podobné počasí meteorologové předpovídají také pro pondělí. Bude převážně oblačno s ojedinělými přeháňkami, nejvyšší denní teploty mezi 7 a 11 stupni.

Zbytek příštího pracovního týdne se zpočátku ponese ve znamení úbytku oblačnosti a oteplení, ke konci lze ale očekávat návrat sychravého počasí. Průměrně budou příští týden teploty dosahovat 10 až 15 stupňů.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Silný vítr zasáhl několik krajů. Hasiči vyjíždějí zejména k popadaným stromům

Několik českých krajů od rána bičuje velmi silný vítr. V Moravskoslezském kraji profesionální i dobrovolní …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *