Domů / Zprávy z regionů / TOP 09 na Vysočině neprošla do zastupitelstva o jediný hlas, stěžuje si u soudu

TOP 09 na Vysočině neprošla do zastupitelstva o jediný hlas, stěžuje si u soudu

Koalice Pro Top Vysočinu podala v pátek ke krajskému soudu v Brně stížnost na neplatnost voleb do krajského zastupitelstva Kraje Vysočina. Po sečtení hlasů ji pro zisk mandátů chyběl jediný. V tiskovém prohlášení to za koalici uvedl krajský manažer TOP 09 Michael Kubík. Koalici tvoří kromě TOP 09 také Klub angažovaných nestraníků a Koruna Česká.

Koalice podle sčítání získala 7972 hlasů z celkového počtu 159 447 odevzdaných platných hlasů, tedy 4,99978 procenta. K překročení pětiprocentní hranice a k zisku dvou mandátů v krajském zastupitelstvu jí chyběl pouhý hlas.

„Jeden jediný chybějící hlas nemá ve volební historii obdoby. Při podrobném seznámení se s dílčími výsledky voleb dochází k nalezení mnoha nesrovnalostí, které při takto těsném výsledku považujeme za nutné objasnit. Není možné, aby případné drobné pochybení jednotlivce zásadně ovlivnilo volební výsledek,“ uvedl předseda krajské TOP 09 Jiří Blažek.

V krajských volbách konaných 2. a 3. října uspělo na Vysočině sedm stran či uskupení. Koalici předběžně dohodlo pět uskupení mimo KSČM a hnutí ANO, které volby vyhrálo.


Zdroj příspěvku

Koukněte také

Císařský ostrov s Trojou opět propojila lávka, tři roky po pádu původní konstrukce

V hlavní městě byla v pátek otevřena lávka mezi Císařským ostrovem a Trojou, která nahradila …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *